Ana Sayfa / Hayvancılık / BANDIRMA’ DA ŞAMPİYON KUZULAR DOĞUYOR

BANDIRMA’ DA ŞAMPİYON KUZULAR DOĞUYOR

Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsü’ nde her yıl nisan aylarında düzenlenen geleneksel damızlık satışında, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen yetiştiriciler, yerli ve milli ırk olan “Karacabey Merinosu” na çok büyük ilgi göstermektedir. Çünkü kurumda uzun yıllardır yapılan Islah çalışmaları “Karacabey Merinosunu” ve “Bandırma” koyununu verim ve diğer özellikleri ile farklı kılmıştır. Damızlıklar 5 bin liradan başlayan fiyatlardan alıcı bulurken geçen yıl satış döneminde 21 bin liraya satılan koç medyada ve sektörde tüm ilginin odağı olmuştur.

Önümüzdeki Nisan ayındaki satışa hazırlıkların başlamasının yanında 20 Aralık dan itibaren kuzu doğumları başlamış olup, 7/24 doğum çalışmaları en yüksek hassasiyet ve özveri ile Enstitümüz Teknik Personelleri gözetiminde, işçilerimizin gayretleri ile gerçekleşmektedir.

Her doğum sezonu bizim için artan heyecan ve mutlulukla gelmektedir. Bilimin ve gelişen sektör çalışmalarının kurumumuz çalışmalarına entegresini en etkin ve etkili yöntemlerle sağlamaktayız. Tüm üreticilerimize sağlıklı ve bereketli bir doğum sezonu diliyoruz.

 

About bayramozdem

Check Also

ÇİFTÇİLERE BÜYÜKBAŞ DÜVE DAĞITIMI YAPILDI

​2018 Genç Çiftçi Projesi kapsamında Beşiri ilçesinde ki projeleri kabul edilen 11 çiftçimize kişi başı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir